603 koní v Porsche Macan EV

Porsche Macan EV bude prvým Porsche, ktoré bude postavené na novej platforme PPE.

Vrcholná verzia bude mať pohon všetkých štyroch kolies a výkon 603 koní.

Pripravovaný elektromobil dostane aj šikovné riešenie, keďže batériu možno „rozdeliť“ a nabíjať paralelne.

V roku 2024 bude na trh uvedená plne elektrická verzia Porsche Macan.

Začiatkom tohto leta sa Bybilovmu automobilovému špiónovi podarilo zachytiť ho na obrázku, keď bol testovaný v Alpách. Odvtedy je o Porsche Macan EV relatívne ticho. Do teraz.

Počas tlačovej akcie v jednom zo „zážitkových centier“ Porsche v talianskej Franciacorte bolo nedávno predstavených niekoľko pekných detailov o aute, o ktorom sami Porsche veria, že bude „najšportovejším autom vo svojom segmente“.

Dokáže “rozdeliť” batériu

Vozidlo bude prvé od Porsche, ktoré bude postavené na novej platforme Premium Platform Electric (PPE), ktorá bola vyvinutá spolu s Audi (predtým bolo známe, že Audi A6 e-tron je tiež založené na PPE).

Rovnako ako v Taycane, aj PPE má 800-voltovú architektúru, ale nabíjanie by malo byť rýchlejšie ako špičkových 270 kW. Nabitie batérie z piatich na 80 percent by malo podľa Porsche trvať približne 25 minút a samotná batéria má kapacitu 100 kWh a pozostáva z dvanástich modulov.

Aj tu sa ponúka nezvyčajné, no flexibilné riešenie. Macan EV dokáže pomocou triku nazývaného „bankové nabíjanie“ rozdeliť batériu na dve 400-voltové batérie, ktoré možno nabíjať súčasne. Inými slovami, rýchlejšie by sa malo nabíjať aj na 400-voltových nabíjačkách.

Celkový výkon 450 kW

Nová platforma poskytuje podporu pre verzie Macan EV s pohonom zadných aj predných kolies. Vrcholná verzia dostane pohon všetkých štyroch kolies a so svojimi dvoma motormi má výkon 450 kW, čo zodpovedá 603 konským silám. Výkon bude rozdelený medzi prednú a zadnú nápravu v pomere 48/52 a podľa Porsche má zlepšiť mobilitu pri akcelerácii zo zákrut.

Viac informácií o pripravovanom Porsche Macan EV príde budúci rok a uvedenie na trh je teda plánované na rok 2024.

Leave a Comment