Nový koncept elektromobilu Toyota: kompaktné SUV bZ

S čistým exteriérom, sedadlami z rastlinných materiálov a zloženým stredovým blatníkom dáva koncept Toyota bZ Compact SUV tušiť, ako bude vyzerať ich budúcnosť.

Los Angeles Auto Show určite začína zajtra, v piatok. Ale už teraz sa dáva predzvesť toho, čo naši transatlantickí automobiloví priatelia uvidia zblízka od Toyoty. Reč je o koncepte kompaktného SUV Toyota bZ. Koncepčný automobil poskytuje pohľad do budúcnosti japonskej série za nulou (bZ), ktorej cieľom je dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050.

Toto kompaktné elektrické SUV je štýlový príbeh s jasným futuristickým nádychom. Umiestnenie kolies v rohoch by malo vzbudzovať dojem, že sa auto pohybuje, aj keď stojí. Keďže je postavený na čisto elektromobilovej platforme, dostal extra priestranný interiér – ktorý ponúka aj prekvapenia. Pretože je určite ťažké nezastaviť sa pri zloženom stredovom displeji?

Sedadlá z rastlinného materiálu

Samotná Toyota sa rozhodla o tejto obrazovke nehovoriť. Namiesto toho sa kladie väčší dôraz na zdôraznenie toho, ako sa dizajnérsky tím zameral na používanie udržateľných materiálov, pričom napríklad sedadlá boli vyrobené z rastlinných a recyklovaných materiálov.

Keď už hovoríme o rozprávaní, je tu nový asistenčný systém založený na zvukových a svetelných signáloch. Koncepčný automobil musí byť schopný reagovať na príkazy a požiadavky ľudí na predných aj zadných sedadlách. Oveľa viac nám momentálne neponúkame. Viac informácií o Toyota bZ Compact Suv bude k dispozícii neskôr v decembri.

Leave a Comment