Toyota Corolla Cross je rodinným autom roku 2022

Škoda získala ocenenie dva roky po sebe.

Teraz však môže elektrický hybrid Toyota Corolla Cross získať titul „Rodinné auto roka“ v roku 2022.

Porota denníka Motorförarens odovzdala svoj hlas aj Volkswagenu a Kii z minulého roka.

Od roku 1996 udeľuje časopis Motorföraren zo združenia triezvosti Motorförarna (MHF) ocenenie Rodinné auto roka. Porotu tvoria niektorí z popredných švédskych motoristických novinárov a s rozdielom troch hlasov sa zhodli, že víťazom v roku 2022 si zaslúži elektrický hybrid Toyota Corolla Cross.

Kritériom je, že auto musí byť praktické, hospodárne, bezpečné, mať dobré ekologické vlastnosti a v neposlednom rade musí byť uvedené do predaja v priebehu roka.

Corolla Cross prekonala všetky tieto kritériá a zdôvodnenie poroty bolo:

“Toyota má mnoho dlhých úsekov angažovania sa v inováciách crossoverov a v súčasnosti vo svojej piatej ére sa zavádzajú ďalšie špecializované pokroky pre ľudí, ktorí potrebujú riadiť vozidlo a nemajú možnosť nabíjať elektrinou. Toyota Corolla Cross je teda flexibilné SUV, ktoré bude atraktívnou voľbou pre mnohé rodiny. Porota vyzdvihla najmä osvedčenú hybridnú technológiu, dobrú štandardnú výbavu a príjemný zážitok z jazdy.”

Elektromobily na druhom a treťom mieste

Christian Hallin, informačný manažér v Toyote Švédsko, má z tejto správy radosť.

– Sme veľmi hrdí, že naša elektrická hybridná Corolla Cross získala ocenenie Rodinné auto roka. Toto je dobrým dôkazom filozofie spoločnosti Toyota neustáleho vývoja všetkých našich rôznych technológií prostredníctvom kaizen (neustále zlepšovanie). Ale aj to, že na uspokojenie rôznych potrieb našich zákazníkov je potrebná rozmanitosť pohonných jednotiek, hovorí v tlačovej správe.

Na druhom a treťom mieste sa nachádzajú dva elektromobily.

Volkswagen ID.Buzz je so svojimi dvoma hlasmi na druhom mieste.

A s hlasovaním poroty to bude Kia EV6, ktorá sa umiestni na treťom mieste ako „rodinné auto roka“.

Porotu tvoria: Mikael Stjerna (Teknikens Värld), Robert Collin (Aftonbladet), Jan-Erik Berggren (Expressen), Johannes Gardelöf (Bilnyhetsbyrån CNP), Alrik Söderlind (Auto Motor & Sport), Anders Helgesson (Vi Bilägare), Stefan Nilsson (motorový novinár), Mia Litström (Autá a hodinky pre dámy) a Mikael Lindberg (Motorista).

Leave a Comment