Batmobil na predaj

Jedno z najikonickejších áut na svete môže byť teraz vaše.

Batmobil z filmu „Batman sa vracia“ je na predaj.

Nezvyčajný inzerát na auto zverejnil americký predajca Classic Auto Mall.

Pretože nie každý deň príde na predaj pravý batmobil.

Predmetná kópia pochádza z filmu „Batman sa vracia“, ktorý mal premiéru vo Švédsku v lete 1992. Vo filme hral Michael Keaton Batmana, zatiaľ čo Danny DeVito mal klasickú úlohu „tučniaka“. Veľké úlohy si zahrali aj Michelle Pfeiffer a Christopher Walken – a samozrejme aj Batmobil.

Po natáčaní auto skončilo v zábavnom parku 6 Flags v New Jersey, kde sa muselo uspokojiť s tým, že je rekvizitou pre Batmanovu atrakciu. Môže sa to zdať ako plytvanie zdrojmi – ale auto, ktoré má elektrický systém riadenia, dokáže zrýchliť len okolo 50 km/h. Okrem toho nie je dovolené jazdiť s vozidlom po verejných komunikáciách. Ale podľa reklamy by mal fungovať aspoň plameňomet auta.

Ako sa od batmobilu očakáva, je naplnený tlačidlami a páčkami, ktoré by aspoň teoreticky mali byť schopné aktivovať rôzne druhy zbraní. Zdá sa však, že plameňomet je jedinou funkciou, ktorá skutočne funguje. A keď sa dobre pozriete, pochopíte, že je tu miesto pre troch pasažierov. Sedadlo vodiča je zaklinené za dvoma prednými sedadlami a počas nakrúcania práve z tohto miesta šoféroval skrytý kaskadérsky vodič.

Batmobil vychádza za cenu 1,5 milióna dolárov, čo zodpovedá približne 15,6 milióna korún.

Leave a Comment