Hneval sa na obsluhu parkoviska, ktorá na lístok napísala „čínsky odpad“.

Keď 60-ročná žena vyšla k svojmu nesprávne zaparkovanému mopedu v Karlshamne, na prednom skle bola žltá jemná nálepka.

Ale v poli, kde by sa normálne malo objaviť evidenčné číslo, obsluha parkoviska namiesto toho vyplnila „čínsky odpad“.

– Matka bola veľmi smutná a nie je zábavné, keď si práve kúpil nové vozidlo. Bez ohľadu na to, či si strážca parkoviska myslí, že je to „čínske haraburdie“, nesmie to napísať, hovorí dcéra ženy Blekinge Läns Tidning.

K trochu zvláštnemu incidentu došlo začiatkom októbra.

60-ročná žena potom zaparkovala svoj moped v odbočovacej zóne v centre Karlshamnu, keď sa chystala vyložiť vozidlo. Keď sa neskôr vrátila k autu, na prednom skle bola žltá nálepka s pokutou za parkovanie.

Nešlo o pokutu. Obsluha parkoviska ju pomocou lístka informovala, že bolo zaparkované nesprávne, a prečiarkla OCR číslo. Na tom istom papieri však mal v poli, kde by sa normálne malo uvádzať evidenčné číslo, poznámku „China junk“.

Blekinge Läns Tidning, ktorý o novinke informoval ako prvý, píše, že majiteľa auta postup obsluhy parkoviska veľmi rozrušil. Moped si kúpila len dva dni predtým a bola s nákupom spokojná. To, že to potom obsluha parkoviska nazvala „čínskym odpadom“, považuje za urážlivé.

Noviny hovorili s dcérou ženy, ktorá sama pracovala ako parkovacia v inom meste. Verí, že správanie „nie je v poriadku“, a to niekoľkými rôznymi spôsobmi.

Urážlivý komentár k tomu patrí, no aj ona si kladie otázku, prečo by mala byť pokuta informovaná o nesprávnom parkovaní. Číslo OCR bolo teda prečiarknuté, ale pokuta 500 SEK bola stále nižšie na bankovke.

– Ak by číslo OCR zostalo, matka by sumu zaplatila. Je to napísané úplne zle. Keby som to bola urobila ako parkovacia, dostala by som veľa sračiek, hovorí dcéra BLT.

Alessandro Orefice, pouličný a dopravný dôstojník v obci Karlshamn, spätne povedal, že samospráva berie incident vážne a že incident by sa mal prediskutovať so spoločnosťou Securitas, ktorá riadi parkovanie v obci.

Leave a Comment