Nové Audi RS6 Avant a RS7 Sportback fungujú

To sa stane, keď Audi teraz uvádza na trh RS6 a RS7 v špeciálnych výkonnostných verziách.

Vo svojej tlačovej správe je Audi možno až príliš jasné, keď text začína výrazom „Perfomance“, čo znamená vyšší výkon.

Ale áno, presne o to tu ide.

Nové Audi RS7 Sportback performance a RS6 Avant Performance dostali vo svojich 4,0-litrových motoroch V8 biturmo TFSI väčšie turbodúchadlá a zvýšený plniaci tlak z 2,4 na 2,6 baru. Ten by mal poskytnúť zvýšený výkon motora o 30 koní a o 50 Nm vyšší krútiaci moment v porovnaní so štandardnou verziou. Novým verziám teda pristane 630 koní a 850 Nm. Z 0-100 km/h by mali zvládnuť za 3,4 sekundy, čo je o dve desatiny rýchlejšie ako bežné RS6 a RS7.

Maximálna rýchlosť 280 km/h

Väčší výkon a nižšia hmotnosť je, samozrejme, ocenená kombinácia. A vďaka zníženej izolácii medzi motorovým priestorom a interiérom je auto o osem kilogramov ľahšie. Okrem toho má poskytnúť úplne nový zvukový zážitok z motorov.

Kto sa chce vykašľať na ďalšie peniaze, môže si kúpiť RS Dynamikpaket Plus. Potom dostanete okrem iného keramické brzdy z uhlíkových vlákien, ktoré znížia hmotnosť o ďalších 34 kíl. S týmto balíkom získate aj maximálnu rýchlosť 305 km/h. Inak je maximálna rýchlosť v štandardnej verzii obmedzená na 280 km/h.

O 61 000 SEK drahšie

Dňa 8. decembra sa otvárajú knihy objednávok vo Švédsku pre tieto výkonnostné (čo potom znamená výkonné) varianty edície Audi RS6 Avant a RS7 Sportback.

Pre obe autá to znamená o 61 000 SEK drahšiu cenovku v porovnaní so základnými modelmi

Leave a Comment