Polestar si od akcionárov požičiava 16 mld

Aby mal Polestar v priebehu budúceho roka dostatok finančných prostriedkov, dvaja hlavní akcionári spoločnosti uzavreli značné pôžičky.

Výrobca elektromobilov si požičiava celkovo 1,6 miliardy dolárov, čo zodpovedá približne 18 miliardám švédskych korún.

– Vítame pokračujúcu podporu našich hlavných akcionárov v čase, keď sú kapitálové trhy nestabilné a nepredvídateľné, hovorí Thomas Ingenlath, generálny riaditeľ Polestar, vo vyhlásení.

Pred štyrmi týždňami bol na trh uvedený najnovší model od Polestaru v podobe Polestar 3, ktorý je prvým SUV výrobcu.

V súčasnosti je na cestách okolo 70 000 áut Polestar a cieľom je dodať zákazníkom v priebehu roka ďalších 50 000 áut. Potom sa plánuje, že do roku 2026 budú uvedené na trh ďalšie tri autá.

Na to, aby sa to výrobcovi elektromobilov podarilo uspieť, je samozrejme potrebný dostatok financií. Polestar si preto teraz požičiava 1,6 miliardy dolárov od dvoch akcionárov.

Spoločnosť Volvo Cars poskytuje polovicu pôžičky (tj 800 miliónov USD) počas 18 mesiacov s možnosťou konverzie akcií. PSD Investment, ďalší hlavný akcionár Polestaru, poskytuje zodpovedajúcu podporu.

„S dostatočnými finančnými prostriedkami do roku 2023 sa naďalej zameriavame na realizáciu podnikania,“ hovorí Thomas Ingenlath.

V súčasnosti predstavuje vlastnícky podiel spoločnosti Volvo Cars v spoločnosti 48,3 percenta.

„Polestar je naša pridružená spoločnosť a dôležitý obchodný partner, pretože hrá kľúčovú úlohu v našej strategickej ambícii stať sa plne elektrickým do roku 2030 a formovať mobilitu budúcnosti,“ hovorí Johan Ekdahl, finančný riaditeľ spoločnosti Volvo Cars, v tlačovej správe. .

Leave a Comment