Premiéra Abarth 500e

Fiat teraz predstavuje výkonnú verziu 500e.

V rolkách Abarth 500e, ktorý je vo vnútri s oveľa väčším výkonom a nafúkaným dizajnom.

Tento prvý elektrický Abarth môže tiež vydávať „chladné zvuky motora“ pre tých, ktorí to teraz chcú.

Ako už bolo sľúbené, výkonná značka Abarth od Fiatu teraz prišla s verziou elektromobilu 500e.

Uvedený model sa volá Scorpionissima a ide samozrejme o športovejší model, ktorý by v niektorých trochu kontroverzných smeroch mal pripomínať bežný Abarth, aj keď je poháňaný elektrinou.

Abarth 500e má výkon 155 koní a krútiaci moment 235 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h by malo dosiahnuť za sedem sekúnd. Pre porovnanie s bežnou 500e, ktorá so svojimi 116 koňmi a krútiacim momentom 22 Nm zrýchli z 0 na 100 km/h za 8,9 sekundy. Takže áno, určite športovejšie.

Samotná batéria je rovnaká ako vo Fiate 500e, ktorý má teda kapacitu 42 kWh. Na jedno nabitie by mal podľa zatiaľ neoverených informácií prejsť 32 míľ a rýchlonabíjanie prebieha výkonom 87 kW.

Znie to ako Abarth – s falošnými zvukmi

Napriek tomu je tento škorpión pútavým modelom. Má mierne agresívny štýl s farbami laku, ktorých názvy môžu stáť za popisom: „Acid green“ a „Poison blue“.

„Nový Scorpio premieňa energiu na emócie, špičkovú technológiu na adrenalín a odolnosť na výkon“, ako píšu sami Abarth na svojej webovej stránke.

Jedným z krokov v tomto je funkcia, ktorú zvyčajne nie každý veľmi ocení. Hovoríme samozrejme o falošných zvukoch motora (zvuk si môžete vypočuť sami tu).

S novým generátorom zvuku bude Abarth 500e revať ako klasický Abarth. Ale je možné túto funkciu vypnúť.

Vyrobené v roku 1949 kópií

Uvedená verzia sa teda nazýva Scorpionissima a bude vyrobená iba v 1949 kópiách, ako pocta roku narodenia Abartha.

Leave a Comment