Úspech pre Volkswagen ID

500 000 áut v preukaze Volkswagen. série boli dodávané od prvého uvedenia na trh pred viac ako dvoma rokmi.

Znamená to, že Nemci dosiahli svoj míľnik o rok skôr, ako plánovali.

„Chceme urobiť z Volkswagenu najvyhľadávanejšiu značku pre udržateľný voľný pohyb,“ hovorí Imelda Labbé, členka predstavenstva Volkswagenu.

Volkswagen ID je u Švédov obľúbená séria. ID.4 je vlastne najobľúbenejším elektromobilom zo všetkých v tomto roku.

Vo Švédsku bolo doteraz v roku 2022 zaregistrovaných cez 6 200 Volkswagenov ID.4. To z neho robí najpredávanejší elektromobil v krajine, nasleduje Kia Niro (5 577 registrácií) a Tesla Model Y (4 929).

Úspechy boli zaznamenané aj na globálnej úrovni. Volkswagen dnes môže uviesť, že 500 000 kópií elektrického ID. modely sa teraz dodávajú po celom svete, odkedy sa prvý ID.3 dostal k zákazníkom v októbri 2020 (23 000 z nich je vo Švédsku).

Nemci tak dosiahli svoj cieľ pol milióna doručených ID ročne rýchlejšie, ako sa očakávalo.

135 000 objednávok

Zároveň je veľa áut v knihách zákaziek.

135-tisíc, presnejšie.

autá, ktoré si naši zákazníci objednali čo najrýchlejšie. Pre pretrvávajúci tlak v oblasti dodávok komponentov však musíme výrobu neustále prispôsobovať, hovorí v tlačovej správe Imelda Labbé, členka predstavenstva Volkswagenu zodpovedná za predaj, marketing a trh služieb.

ID. Buzz a Aero B

Teraz, na konci roku 2023, „ľudový autobus“ stojí ID. Buzz a ID verzie nákladného vozidla. Buzz Cargo na turné. Budúci rok potom čaká premiéra sedanu modelu Aero B, po ktorom bude neskôr nasledovať kombi verzia. Okrem toho sa čaká na aktualizáciu modelu ID.3, ktorý bol v roku 2022 mimochodom 14. najviac novo registrovaným elektromobilom vo Švédsku.

– S našimi investíciami do elektrickej mobility sme na správnej ceste a náš úspešný príbeh pokračuje. Naše zameranie zostáva nezmenené – chceme urobiť z Volkswagenu najžiadanejšiu značku pre udržateľný voľný pohyb, hovorí Imelda Labbé.

Leave a Comment