Výkonnejšie elektrické mercedesy do Európy nesmú

Za približne 12 000 korún ročne by Severoameričania mali získať o 20 až 24 percent viac energie zo svojich elektrických vozidiel Mercedes.

Ale v Európe tie extra konské sily nevyzerajú, že budú dostupné.

Holandský zástupca Mercedesu sa domnieva, že ide o právny problém.

Čoraz viac automobiliek zvažuje rôzne voliteľné technické funkcie v rámci predplatného na prenájom.

V Severnej Amerike Mercedes čoskoro ponúkne vo svojom programe EQ formu „zrýchľovania“. Zákazníci v USA a Kanade získajú zvýšenie výkonu svojich elektromobilov za niečo vyše 12 000 SEK ročne.

Pri hodoch kolom je to asi o 20 až 24 percent viac sily. Napríklad Mercedes EQE 350 4Matic by šiel z 292 koní na 350. Šprint z 0-100 km/h by sa vo väčšine modelov skrátil o niečo viac ako sekundu.

“Týka sa len USA a Kanady”

Nezdá sa však, že by sa táto služba dostala do Európy.

V súčasnosti nie je k dispozícii v Spojenom kráľovstve ani v Európe, uviedol zástupca britského Mercedesu pre Carscoops.

Špekulovalo sa o tom, čo by mohlo byť dôvodom, prečo sa európsky trh nemôže zúčastniť tohto odberu energie. Podľa Top Gearu to závisí od zákona.

Holandský zástupca Mercedesu údajne informoval Top Gear, že predplatné momentálne nie je v Európe dostupné z dôvodu „právnych problémov“.

Či sa tieto právne záležitosti v budúcnosti vyriešia, alebo sa Mercedes jednoducho uspokojí so severoamerickým trhom, sa uvidí.

Leave a Comment