Zvrat: Žiadny Rolls-Royce pre hrdinov WC

Saudská Arábia spôsobila jeden z najväčších nepokojov v histórii majstrovstiev sveta vo futbale, keď porazila Argentínu.

Po víťazstve bolo oznámené, že korunný princ Mohammed bin Salman odmení všetkých 26 hráčov každým Rolls-Royce Phantom.

Zdá sa však, že tento príbeh „priateľský k vírusom“ bol klamstvom.

Na majstrovstvách sveta vo futbale sa určite veľa klebetilo.

Z čisto športového hľadiska sa šokové víťazstvo Saudskej Arábie nad Argentínou 2:1 stalo jedným z najväčších. V neposlednom rade vtedy, keď príbeh dostal luxusný nádych.

V posledných dňoch sa dobre písalo o údajnej odmene korunného princa Mohammeda bin Salmána pre hráčov. Hovorí sa, že všetkým hráčom saudského národného tímu sľúbil po ich výkone Rolls-Royce Phantom.

Stálo to najmenej 120 miliónov

Tieto výdavky sa napokon priamo nedotkli žiadneho chudobného človeka. Kúpa 26 Rolls-Royce Phantomov si však samozrejme vyžaduje obrovské sumy.

Ak vychádzame zo základnej verzie, cenovka sa pohybuje okolo 4,7 milióna SEK. Vynásobte to počtom hráčov v kádri a celkovo by to znamenalo niečo vyše 120 miliónov SEK.

“Seriózna federácia”

Teraz však tieto informácie popiera kapitán národného tímu Saudskej Arábie Herve Renard.

– V tomto nie je pravda. Máme veľmi seriózneho ministra federácie a športu a teraz nie je správny čas niečo získať, hovorí na tlačovej konferencii podľa Daily Mail.

Myslí tým, že na šampionáte sa odohrá viac zápasov a že ambíciou mužstva je postup zo skupinovej fázy.

Uvidí sa, či Saudská Arábia v tejto misii uspeje – a možno bude nakoniec odmenená. Lebo aj tak by to nebolo prvýkrát. dobre?

Po majstrovstvách sveta v roku 1994 je všeobecne známe (hoci tvrdenie nie je potvrdené), že Saeed Al-Owairan zo Saudskej Arábie skutočne dostal Rolls-Royce po svojom góle proti Belgicku.

Leave a Comment