Kaskadérske auto od Jamesa Bonda sa predáva za niekoľko miliónov

Jedno z ôsmich kaskadérskych áut použitých v No Time to Die sa predalo v aukcii za milióny.

Aston Martin DB5 je najznámejší model od britského výrobcu športových áut a zároveň auto, s ktorým si väčšina ľudí spozná, keď si spomenie na špióna Jamesa Bonda. Pri nakrúcaní najnovšieho filmu No Time to Die bolo použitých najmenej osem replík Aston Martin DB5. Teraz sa jeden z nich predal za obrovskú sumu.

Kaskadérske auto bolo predané na charitatívnej aukcii organizovanej Christie’s. Predal sa za ohromných 2,9 milióna libier, čo zodpovedá 36 miliónom švédskych korún. Peniaze pôjdu okrem iného do The Prince’s Trust, charitatívnej nadácie princa z Walesu, a troch charitatívnych organizácií, ktoré podporujú veteránov britských špeciálnych jednotiek.

Otáčajúce sa poznávacie značky a pištole v predných svetlách

Kaskadérske auto je okrem iného vybavené otočnými poznávacími značkami, prednými svetlami, ktoré sa dajú zasunúť a rozložiť, a dokonca aj zariadením na vrhanie bômb. Replika DB5 má vlastný podvozok a karosériu z uhlíkových vlákien.

Okrem kaskadéra sa predal aj Aston Martin V8 z roku 1981, ktorý jazdil Daniel Craig v rovnakom filme. V tej istej aukcii sa pod kladivo dostali aj Jaguar XF, Land Rover Defender 110 a Land Rover Range Rover Sport SVR.

Leave a Comment