Mercedes triedy A a B dostane facelift

Mercedes predstavil facelift, a to nielen na A-čku, ale aj Mercedese B-čka. Dostávajú zmiešané aktualizácie, ale aj zvýšený výkon.

Po roku 20225 už podľa informácií Mercedes triedy A a B nebudú zákazníkom ponúkané. V júli bol prvý zachytený na obrázku, keď prototyp testoval na verejných komunikáciách. Teraz je tu však facelift pre A-čko aj B-čko.

Mercedes triedy A je k dispozícii ako hatchback aj sedan, zatiaľ čo Mercedes triedy B je športový turista pre tých, ktorí majú aktívnejší život. Oba modely dostali nové mriežky, nové farby a tiež aktualizované línie na karosérii. Okrem toho sú tu nové 19-palcové ráfiky pre triedu A aj B.

V súčasnosti sú všetky varianty triedy A a B s benzínovými motormi míľovými hybridmi so 48-voltovými elektrickými systémami. Majú tiež sedem alebo osemstupňové dvojspojkové automatické prevodovky. Autá majú kombinovaný štartér/generátor, ktorý rekuperuje energiu pri brzdení a dokáže poskytnúť výkon až 10 kW (13 koní).

Trieda A sa ponúka aj ako verzia AMG

Plug-in hybridy A 250 e a B 250 e majú benzínový motor s výkonom 163 koní (120 kW) a pomáha im batéria s kapacitou 15,6 kWh. Tomu zase pomáha elektromotor s výkonom 109 koní (80 kW). Systémový výkon je teda 218 koní a 450 Nm. Batériu je možné nabíjať až 11 kW AC a až 24 kW DC. Dosah čistej elektriny je medzi 6,7 a 7,7 míľ.

V priestore pre cestujúcich sú dva displeje, ktoré sú vnímané ako jedna, širokouhlá širokouhlá obrazovka. Informačno-zábavný systém MBUX bol výrazne aktualizovaný a dokáže spracovať aj mnoho hlasových príkazov bez toho, aby vodič musel zadávať aktivačnú frázu. Má tiež hlasového asistenta, ktorý dokáže pomôcť s rôznymi vecami.

Ako predtým, aj trieda A prichádza vo verzii AMG. Sedan aj hatchback sa vydávajú ako Mercedes AMG A 35 4Matic s výkonom 306 koní. Hatchback je ponúkaný ako Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ s výkonom 421 koní, zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 270 km/h.

Leave a Comment