Nemecký výrobca športových áut najhodnotnejšia značka v Európe

Minulý týždeň vyšli na verejnosť. Teraz Porsche prevzalo Volkswagen ako najhodnotnejšieho výrobcu automobilov v Európe.

Minulý týždeň vstúpila na burzu nemecká automobilka Porsche. Úvod sa vydaril. Tak dobre, že Porsche prevzalo pozíciu najhodnotnejšieho európskeho výrobcu automobilov, uvádza agentúra Reuters. Pozíciu prevzali od koncernového súrodenca Volkswagen ako najhodnotnejšia značka.

V pondelok ste si mohli kúpiť podiel Porsche za 81 eur, no do dnešného obeda vo štvrtok sa podiel zvýšil na 93 eur. Automobilka tak má trhové ohodnotenie 85 miliárd eur, čo zodpovedá 925 miliardám švédskych korún. Sú teda ohodnotené vyššie ako 77,7 miliardy eur Volkswagenu.

Mercedes-Benz je tretím najviac hodnoteným výrobcom áut s 57,2 miliardami, nasleduje BMW s 47,5 miliardami a Stellantis Group s 39,7 miliardami eur.

Akcie nakúpené medzi 29. septembrom a 4. októbrom predstavovali približne 11 percent z celkového objemu obchodov od kótovania, uviedol hovorca Volkswagenu.

Novo prichádzajúci kapitál príde vhod Porsche, ktoré sa chystá spustiť elektrifikáciu napríklad Porsche Panamera. Odvtedy pracovali na vývoji elektrického Porsche Macan, Porsche Cayenne a druhej generácie Porsche Taycan.

Leave a Comment