Renault predstavuje elektrický Renault 4

Nesmierne obľúbený model Renault 4 sa konečne dočkal oživenia, ale už ako elektromobil.

Autosalón v Paríži je v plnom prúde a francúzska automobilka Renault má samozrejme pár noviniek. Minulý rok bolo oznámené, že Renault 4 bude oživený ako elektromobil. Teraz sa prvýkrát oficiálne ukázal, aj keď v prototypovej podobe.

Z Renaultu 4 sa predalo viac ako osem miliónov kópií vo viac ako 100 krajinách a výroba sa skončila pred 30 rokmi. Teraz bol na autosalóne v Paríži predstavený show car 4EVER Trophy. Je to druhý model po Renaulte 5, ktorý dostal elektrický reštart. Auto je 416 centimetrov dlhé, 195 široké a 190 vysoké. Rázvor náprav je 257 centimetrov.

Založené na platforme CMF-BEV

Renault 4EVER Trophy koketuje s originálom, no v modernom vintage. Dizajn má jasné štylistické väzby na 4L, ako je silueta s výraznou kapotou, nárazníkom a šikmou zadnou časťou. Teraz má však okrúhle a vstavané svetlá so svetlami Matrix LED.

Vzhľad by mal zároveň priťahovať dobrodružstvo prostredníctvom pocitu pripomínajúceho buginu. Dutý digestor má obrovský výstup vzduchu, ktorý by mal zlepšiť účinnosť chladiča. Rezervná pneumatika je umiestnená na streche z uhlíkových vlákien. V hornej časti dverí batožinového priestoru je tiež lopata a podložky na uchopenie, takže je pripravený na ďalšie situácie súvisiace s púšťou.

Hoci ide o predvádzacie vozidlo, dláždi cestu pre budúce plne elektrické SUV segmentu B. Bude tiež založený na platforme CMF-BEV, rovnako ako moderná interpretácia Renaultu 5 . Trhové postavenie pre budúce Renaulty 4 a 5 bude podobné ako u Renault Clio a Renault Captur. Vyrábať sa budú aj vo Francúzsku.

Leave a Comment