Svetová premiéra nového BMW M2

50. výročie BMW M pokračuje v podobe svetovej premiéry druhej generácie BMW M2.

Ako viete, BMW M má tento rok 50 rokov a ich oslavy pokračujú. Minulé leto sa počas posledného testovania ukázalo maskované BMW M2. Teraz bola uvedená na trh druhá generácia kompaktného športového vozidla BMW M2.

M2 preberá technológiu podvozku z BMW M3 a BMW M4, a preto by mala byť mimoriadne flexibilná pri ovládaní. Auto má zároveň proporcie a typické dizajnové prvky BMW M, vďaka ktorým pôsobí extra športovo a atleticky.

Pohon tvorí trojlitrový šesťvalcový motor s výkonom 460 koní a 560 Nm. Pohon na zadné kolesá prechádza cez šesťstupňovú prevodovku (manuálna k dispozícii ako voliteľná výbava). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h je dokončené za 4,1 sekundy (4,3 s manuálom). Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h, ale dá sa zvýšiť na 285 km/h s balíkom M Drivers.

Náklady od 759 000 SEK

Štandardne je M Traction Control k dispozícii v desiatich rôznych stupňoch. Zadná náprava má tiež aktívny M diferenciál. Druhá generácia M2 prichádza s 19-palcovými zliatinovými kolesami vpredu a 20-palcovými vzadu. Voliteľne sú k dispozícii aj pneumatiky, ktoré sú optimalizované pre jazdu na trati.

Ďalšou štandardnou výbavou je adaptívne M odpruženie s elektronicky riadenými tlmičmi, M servotronic riadenia, dynamická kontrola stability a výkonné M brzdy.

Uvedenie na trh sa uskutoční v apríli 2023 a švédske ceny začínajú od 759 000 SEK

Leave a Comment