Teraz je tu Polestar 3

Teraz bolo konečne uvedené prvé SUV Polestar v podobe nového Polestar 3. Má duálne elektromotory, ktoré dodávajú celkovo 360 kW a batériu 111 kWh.

Po mesiacoch rôznych odhaľovaní modelu sa Polestar 3 konečne dočkal. Podľa Polestaru sa škandinávsky minimalizmus spája s hlavnými črtami SUV a výsledkom je SUV pre elektrický vek. Ide o prvé SUV spoločnosti a prvé auto plánované na výrobu na dvoch kontinentoch.

Polestar 3 má nový aerodynamický profil, v ktorom sa kládol dôraz na zachovanie tvaru SUV, no zároveň na silnú prítomnosť na ceste. Predné aerodynamické krídlo bolo integrované do prednej kapoty a podobné krídlo do zadného spojlera, ako aj lopatka vzadu.

Polestar 3 má dvojmotorový pohon s väčšinou výkonu v zadnej časti. Štandardná verzia poskytuje celkovo 489 koní (360 kW) a 840 Nm. Na želanie je k dispozícii výkonový balík, kde je celkový výkon namiesto toho 517 koní (380 kW) a 910 Nm.

Má dojazd až 61 míľ podľa WLTP

Súčasťou je nastaviteľná jedna páčka, ale aj elektrické vektorovanie krútiaceho momentu cez dvojitú spojku na zadnej náprave. Na zadnom elektromotore je aj funkcia odpojenia, čo znamená, že auto môže za určitých okolností jazdiť len na predný elektromotor, aby sa ušetrila energia. Štandardom je dvojkomorové vzduchové odpruženie a pokročilé riadenie podvozku.

Vďaka batérii s kapacitou 111 kWh je dojazd podľa WLTP až 61 míľ. Lítium-iónová batéria je chladená kvapalinou a má dizajn prizmatického článku v ochrannom hliníkovom obale s výstužou z bórovej ocele. Polestar 3 je tiež vybavený obojsmerným nabíjaním.

Polestar získava nový centralizovaný výpočtový výkon (NVIDIA DRIVE) s novým softvérom od spoločnosti Volvo Cars. Počítač funguje ako mozog AI a spracováva údaje z rôznych senzorov a kamier vozidla, aby umožnil bezpečnostné funkcie pre asistenciu vodiča a monitorovanie vodiča.

Náklady od 970 000 SEK vo Švédsku

Materiály použité vo vnútri Polestar 3 boli zvolené pre ich trvanlivosť, ale zároveň estetiku a luxusný pocit. Zahŕňa čalúnenie v mictrotech (materiály vyrobené z obnoviteľného PVC a recyklovaného PET, vysledovateľnej kože a vysledovateľnej vlny.

Všetky verzie Polestar 3 obsahujú panoramatickú presklenú strechu v plnej veľkosti, LED osvetlenie zvnútra aj zvonka, výsuvné kľučky dverí, ktoré sa vyklápajú pri priblížení sa k autu a 21-palcové hliníkové kolesá. Balík Plus a balík Pilot sú súčasťou štandardnej výbavy pre prvý modelový rok a zahŕňajú okrem iného zvukový systém Bower & Wilkins s 3D priestorovým zvukom, dvierka s jemným zatváraním, head-up displej a asistent Pilot Assist.

Pri uvedení na trh je k dispozícii dvojmotorový motor Polestar 3 Long range Dual Motor, ktorý stojí vo Švédsku od 970 000 SEK. Dá sa objednať od včera.

Leave a Comment