Teraz sa Nio uvádza na trh vo Švédsku

Teraz čínska automobilka Nio potvrdila, že vo Švédsku začína predávať svoje autá. Na prvom mieste je Nio ET7 a po ňom nasledujú ďalšie dva modely.

Toto leto čínsky výrobca elektromobilov Nio potvrdil, že vstúpi na množstvo európskych trhov vrátane Švédska. Nechceli však potvrdiť žiadne modely ani žiadny presný dátum uvedenia na trh. Čínsky výrobca na podujatí v Berlíne uviedol na trh tri modely áut a je to aj začiatok predaja v našej dlhej krajine.

Prvým predstaveným modelom je ich vlajková loď – Nio ET7 . ET7 je 510,1 cm dlhý a má vpredu namontovaný motor s výkonom 180 kW, zatiaľ čo zadný indukčný motor má výkon 300 kW. Systémový výkon je 480 kW a 850 Nm. Už sa dá objednať a dodávky švédskym zákazníkom sú plánované na február budúceho roka. Ďalšie dva modely sú Nio EL7 a ET5. Dodávky pre Nio ET5 sa majú dostať k švédskym zákazníkom v apríli budúceho roka.

Založené na platforme Nios NT2

Súčasné modely sú založené na platforme Nios NT2 a sú vybavené systémom Benyan. Je vybavený radom rôznych funkcií, ako sú funkcie v kokpite, energetický manažment a asistovaná jazda. Sú vybavené aj bezpečnostným systémom Aquila Super Sensing System, ktorý pozostáva z 33 hardvérových jednotiek vrátane lidaru s dlhým dosahom, siedmich osemmegapixelových kamier s vysokým rozlíšením, vlnového radaru, ultrazvukových senzorov a jednotiek interakcie vozidlo-cesta V2X.

Zároveň Nio rozšíri svoju sieť výmeny batérií, Power Swap Stations. V Európe sa má postaviť 20 nových staníc, ktoré budú hotové do konca roka. Do konca budúceho roka by ich malo byť 120. Vo Varbergu sa začala stavať prvá stanica vo Švédsku.

Súčasne so začiatkom predaja vo Švédsku je spustené aj predplatné NIO, kde si používatelia môžu vybrať medzi lehotou od jedného mesiaca do 96 mesiacov. Všetky ponuky predplatného zahŕňajú 1 500 míľ zdarma ročne, všetky služby, úplné poistenie, doručenie domov a zimné kolesá. Existuje aj tradičný leasing.

Leave a Comment