Recenzia: Michelin X-Ice Snow Tires

Kanada má jednu z najtuhších zím zo všetkých krajín na svete a bez ohľadu na to, aká nezvyčajne teplá bola táto zima, obrovská kopa snehu na konci januára bola krutou pripomienkou toho, že zima nie je vtip. Pre motoristov je sada zimných pneumatík nielen odporúčaná, ale aj povinná zo zákona v niektorých provinciách, ako je Quebec a Britská Kolumbia.

Napriek tomu, čo ich názov napovedá, pneumatiky do každého počasia a celoročné pneumatiky nedržia veľmi dobre v mrazivých podmienkach. Akonáhle teplota klesne pod 7 stupňov Celzia, ich gumové zmesi sa stanú tvrdšími a tuhšími až do bodu, kedy úplne stratia svoju schopnosť priľnúť k vozovke.

Zimné pneumatiky sú na druhej strane vyrobené zo špecifických zmesí, aby si zachovali určitú úroveň mäkkosti v silných mrazoch. Týmto spôsobom nestráca svoju schopnosť priľnúť k povrchu vozovky. Jedinečné dezény tiež umožňujú pneumatikám efektívne prekonávať sneh, kašu a ľad. Označenie „Alpine and Snow“ na zimných pneumatikách zaisťuje, že spĺňajú špecifikácie výkonu na snehu stanovené Kanadskou asociáciou pneumatík a gumy.

S nespočetným množstvom možností, z ktorých si môžete vybrať, neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku, ktorá značka zimných pneumatík bude najlepšie vyhovovať vášmu vozidlu. Pre perspektívu v tejto problematike pravidelne každý rok vykonávame testovanie pneumatík na snehu. Tentoraz sme sa obrátili na Michelin, aby nám poslali sneh a poslali nám jeden z najlepších – Michelin X-Ice Snow.

Michelin, francúzska spoločnosť s dlhoročnou pôsobnosťou v Severnej Amerike, bola vždy známa svojim odhodlaním vyvíjať vysokokvalitné a výkonné pneumatiky. Ponúkajú široký výber zimných pneumatík, pričom každá z nich je prispôsobená typu vozidla, ktoré jazdíte, vašim výkonnostným potrebám a poveternostným podmienkam, v ktorých sa nachádzate. X-Ice Snow je najnovší a pripája sa k radom ich Pilot Alpin 5, Pilot SUV Alpin 5, Agilis Alpin, Michelin X-Ice North 4, X-Ice XI3, Latitude Alpin, Latitude Alpin LA2 a Pilot Alpin PA4.

K dispozícii od 15 palcov až po 22 palcov, nebudete mať problém nájsť taký, ktorý sa hodí pre vaše SUV, osobné auto alebo minivan. Ceny začínajú od 200 kanadských dolárov za každú veľkosť 175/65R15, ale môžu vás vyjsť späť na statných 700 dolárov, ak vaša guma náhodou nosí 285/45R22.

Jedinečné vlastnosti Michelin X-ICE Snow:

Dezén v tvare V: Dezén behúňa novej generácie v tvare V využíva 100 % kontaktnej plochy pneumatiky pre optimálnu priľnavosť na snehu a ľade, zvyšuje vôľu pneumatiky a pomáha odvádzať vodu pre výnimočný výkon na kaši. Pri nosení si zachováva svoj tvar, aby aj naďalej poskytoval priľnavosť počas nadchádzajúcej zimy.

Celohĺbkové, do seba zapadajúce 3-D lamely: dva typy plnej hĺbky, do seba zapadajúce 3-D lamely pre zvýšený efekt pazúrov, pomáhajú blokom behúňa pneumatiky udržiavať stabilitu a poskytujú dlhotrvajúce záhryzové hrany.

Zmes behúňa FLEX-ICE 2.0: Zmes s vysokým obsahom oxidu kremičitého udržuje pružnosť pneumatiky pri extrémne nízkych teplotách, čím zabezpečuje optimálny brzdný a akceleračný výkon na ľade a snehu.

Technológia EverGrip: inovatívna zmes behúňa s pevnými inklúziami na báze polyméru pre lepšiu priľnavosť na snehu a ľade počas životnosti pneumatiky.

Keďže v súčasnosti na trhu dominujú SUV, naša súčasná generácia Volvo XC60 je presne tým typom vozidla, pre ktorý Michelin túto pneumatiku navrhol. Naše Volvo bolo vybavené gumou v špecifikácii 235/60R18. Hoci snehu bolo v decembri riedke, cesty boli v skorých ranných hodinách dosť šmykľavé a zľadovatené. Práve tu pneumatiky X-Ice excelovali a prekonali naše očakávania. Zrýchlenie a brzdenie boli sotva ovplyvnené, keď bola cesta čokoľvek, len nie suchá, a takmer neboli žiadne momenty, v ktorých by bola trakcia ohrozená. Zákus z pneumatík bol silný a reagoval na naše pedále.

Prudká snehová búrka v januári zaskočila veľa motoristov. Južná hranica USA bola uzavretá a veľa áut zostalo uviaznutých na cestách. Ale nie naše Volvo. Nielenže bolo naše dochádzanie po 401 hračkou, ale prekvapivé množstvo trakcie nás inšpirovalo k tomu, aby sme sa vydali mimo vychodených chodníkov, aby sme si urobili pár fotiek a zábavu.

Aj keď boli cesty pokryté takým množstvom snehu, že sme ani nevideli značenie jazdných pruhov, riadenie Volva zostalo rovné a neutrálne v zákrutách. Brzdná a brzdná dráha bola krátka a takmer nevyžadovala žiadnu elektronickú asistenciu systémov riadenia stability a trakcie môjho Volva. Napriek tomu sa zdá, že systém AWD modelu XC60 využíval vynikajúcu priľnavosť pneumatík. Ešte lepšie je, že sme zistili, že pneumatiky boli extrémne tiché a zostali tak aj na diaľniciach pri trojciferných rýchlostiach.

Pneumatiky Michelin X-Ice Snow, ktoré sú podporované plánom Michelin Promise Plan so 60-dňovou zárukou spokojnosti, asistenčnou službou na cestách a zárukou na 60 000 najazdených kilometrov, predstavujú pôsobivú ponuku v pomere cena/výkon a dodali nám istotu, že vyrazíme vonku. Za zmienku tiež stojí, že 85 % týchto Michelinov je vyrobených v Novom Škótsku – htu je podpora našej ekonomiky!

Leave a Comment