Acura Integra Review 2023

Priplatiť si trochu peňazí navyše za pridaný komfort nie je mimo normy. Či už ide o priestrannejšie sedadlo v lietadle, spoplatnené cesty, ktoré ponúkajú kratšiu trasu, alebo o donášku jedla, aby ste nemuseli vychádzať z domu, niektorí ľudia radi zaplatia za ďalšie pohodlie alebo korenie vo svojom živote. To isté platí pre novú Acura Integra, na ktorú sa dá v mnohom pozerať ako na luxusnejšiu Hondu Civic Si. Obaja majú rovnaké kosti a stavebné kamene a ponúkajú rovnaký základný zážitok z jazdy, no s viacerými funkciami, luxusnejším vzhľadom a prémiovejšou cenou. Stojí teda Integra Elite A-Spec za tých 8 000 dolárov navyše oproti Civic Si?

Skrátka áno. Spoločnosť Acura vzkriesila odznak Integra a aj keď bola predmetom mnohých kontroverzií, užili sme si čas strávený v aute a skúmali, čím sa líši od modelu Civic Si. Ale dynamicky jazdí Integra takmer identicky. Malý 1,5-litrový preplňovaný štvorvalec je broskyňový motor, ktorý produkuje 200 koní a krútiaci moment 192 lb-ft. Miluje otáčky, ale chýba mu zavýjanie hornej časti motorov s väčším objemom. Chýba nám kvílenie a vysoké tóny prirodzene nasávanej jednotky, ale možno sme príliš zaneprázdnení životom v minulosti. Krútiaci moment je bohatý, keď držíte ihlu medzi 2 000 a 5 000 otáčkami za minútu, a skúmanie končín nemá veľký zmysel.

Pri prvom a druhom prevodovom stupni dochádza k výraznému pretáčaniu kolies, keď pneumatiky nie sú správne zahriate, a pridávanie príliš veľkého plynu hneď na začiatku nedáva podvozku dostatok času na zapojenie. Rovnako ako Civic, aj Integra sa nedotáča, keď je príliš ambiciózna, pretože pneumatiky nezvládnu príliš veľa naraz, dokonca ani s diferenciálom s obmedzenou svornosťou. Nikdy nevyvoláva pocit, že ste na koľajniciach ako GR Corolla a jej nastavenie pohonu všetkých kolies, takže je najlepšie vchádzať do zákrut vyššou rýchlosťou a brzdiť v teréne, pričom brzdy pomáhajú otáčať nos a nechať pneumatiky narovnať. ešte pred dotykom plynu. V tomto svetle nie je Integra taká zábavná ako Toyota GR86 a je podstatne menej hravá v strede rohu ako Subaru WRX.

Je tu tiež mierna gumovitosť riadenia, len s jemnou spätnou väzbou prechádzajúcou do vašich prstov, ktorá zobrazuje určitú ostražitosť prednej časti, ale nie je to živé. Na rozdiel od Civic Si však Integra prichádza s adaptívnym odpružením, ktoré výrazne ovplyvňuje kvalitu jazdy. Prechod na športový režim spevňuje tlmiče pre pevnejšiu kontrolu nad karosériou a môžete cítiť jemné nuansy vo vertikálnych osciláciách. V režime Comfort sme zistili, že je kompatibilnejší a pružnejší ako Civic Si.

Nájdite správny rytmus a jazda s Integrou sa oplatí, ale nemôžete ju ovládať ako auto s prirodzeným nasávaním. Musíte si byť vedomí toho, kde sa nachádza podpora a ako vyjednávať okolo mŕtvych zón RPM, aby ste z turboštvorky vyťažili maximum. To z neho nerobí najvzrušujúcejšiu metódu pohonu, ale je nepopierateľne efektívna, keď nájdete tú sladkú bodku. Vydáva tiež slušný hluk výfuku, ale rovnako ako Civic Si a Civic Type R nie je o čom písať. Možno sme boli rozmaznaní chrapľavým tónom Toyoty GR Corolla.

Čo Integra perfektne vyzdvihuje, je činnosť radenia a zapojenie vodiča

Radenie ponúka takú pozitívnu spätnú väzbu cez brány, vynikajúci odpor a nulovú nejednoznačnosť. Veslovanie cez prevody je lepšie ako v novej GR Corolle a dokonca aj v Porsche, ktoré stoja dvojnásobnú cenu. Počas nášho pôsobenia v Integre sme nikdy nezmeškali zmenu – ani si nemyslíme, že je to možné.

A druhým esom v rukáve je, že Acura ponúka automatické aj manuálne prevodovky, čo Honda nemá. Ak teda veslovanie a stláčanie tretieho pedálu nie je niečo, čo máte radi, Integra by mala byť vašou voľbou. Predsa len, športových sedanov, ktoré ponúkajú manuál, je teraz málo a sú ďaleko medzi nimi. BMW a Porsche si tento štýl prevodovky udržiavajú dlhšie ako väčšina ostatných, ale na cenovo dostupnom konci spektra to boli len Toyota a Honda – aspoň v Kanade.

Integra dodáva kabíne dostatočnú výzdobu, aby bola v porovnaní s Civicom prémiová. Hoci kosti sú rovnaké, použitie umelej kože a semišu je trochu presvedčivé. Najväčšou inováciou sú elektricky nastaviteľné sedadlá. 9,0-palcová stredová obrazovka a 10,2-palcové digitálne meradlá fungujú dobre, hoci to isté nájdete aj v Honde. Bezdrôtové nabíjanie telefónu, GPS navigácia, prémiový zvukový systém ELS so 16 reproduktormi (oproti Bose Civic s 12 reproduktormi) a head-up displej ho odlišujú. Integra je tiež o niekoľko milimetrov dlhšia a širšia ako Civic, ale nevšimli sme si zásadný rozdiel v priestore v kabíne, väčšinou len v zadných dverách hatchbacku, ktoré pridáva ďalší rozmer úložného priestoru.

Acura Integra je solídny umelec s trochou pridanej ozdoby a korenia oproti Civic Si. Tí, ktorí neocenia adaptívne odpruženie, umelú kožu alebo pridanú kreatúru pohodlie, nájdete rovnako pútavý pohon v Honde. Ale pre tých, ktorí túžia po elegantnejšom fastbackovom vzhľade Integry, alebo ktorí chcú dochádzať do práce bez stresu a spojok, je Integra ochotným tanečným partnerom, ktorý stojí za cent navyše.

Leave a Comment