BMW iX M60 recenzia 2023

sledovať. Zdá sa to predsa ľahké. Vložte väčšiu batériu, zvýšte napätie, obetujte určitý dosah kvôli výkonu a voila. Pridajte k cene poriadnu prémiu, niekoľko pekných odznakov a povedzte tomu deň. Tento vzorec fungoval celkom dobre. Rad Porsche Taycan je rozsiahly, rovnako ako rodokmeň Tesla Model S, a to isté platí pre nový rad elektrických vozidiel BMW. Viac výkonu, vyššia cena, viac M.

Odhliadnuc od mätúcej schémy pomenovania, BMW ponúka svojim vozidlám akúsi strednú cestu, ktorá sa pohybuje na hranici medzi komfortom a výkonom. To je to, čo nazývajú ich rad M Performance, a zrodili niektoré z našich obľúbených cestných áut, od lahodne výkonného BMW M550i s motorom V8 až po jeden z najlepších veľkých cestovných kabrioletov, M850i. Ale preskočte cez elektrický plot a platia rovnaké pravidlá.

Nové BMW iX M60 pre rok 2023 využíva štandardný model iX so 105,2 kWh lítium-iónovou batériou a dvoma elektromotormi na každej náprave a zvyšuje elektróny pomocou výkonnejšej zadnej hnacej jednotky a meniča na výkon 532 k a Krútiaci moment 749 lb-ft. Výkon je rovnaký ako u xDrive50, ale krútiaci moment je o neuveriteľných 185 lb-ft väčší. Nehovoriac o tom, že výber režimu Sport Plus dočasne privolá do stajne ďalšie kone, ktoré dodajú 610 k a 811 lb-ft, aby vás z 0 na 100 km/h zrýchlili za 3,8 sekundy, čo je o osem desatín rýchlejšie ako xDrive50.

Akcelerácia je násilná mimo linky – napokon je rýchlejšia ako vlastné BMW M3. Každý kôň a krútiaci moment sú okamžite naservírované na striebornom podnose, aby mohla veliť vaša pravá noha. Je to ako vypínač svetiel a je vždy zapnuté alebo vypnuté, ale nikdy nie medzitým, čo je na prvý krát zábavné, ale úroveň zapojenia vodiča rýchlo vyprchá, keď párty trik s hlúpym zrýchlením zostarne. Čo sa v tomto preklade stráca, je spôsob, akým vodič potrebuje bojovať a budovať dynamiku a riadiť a hladiť auto, aby sa dostal do rýchlosti. iX M60 sa rýchlo riadi bez námahy a ponúka takmer okamžitú odmenu stlačením pedálu, pričom ponúka obrovský výkon s nulovým oneskorením a bohužiaľ takmer nulovým zapojením. Dokonca aj brzdy sú nesmierne silné a poskytujú lepšie vyladený a lineárnejší brzdový pedál, než dokonca v neelektrickom Mercedes-Benz C 300. To by malo vyhovovať ľuďom s krátkym rozsahom pozornosti a bábätkám iPad, ale pre nás je to jednoducho nedosahuje étos výkonného vozidla.

Nie je však všetko stratené

BMW zosilnilo zavesenie na M60, aby mu dodalo väčšiu silu v zákrutách a predok, ktorý je agilnejší a ochotnejší sa otáčať. K dispozícii je tiež riadenie štyroch kolies, ktoré umožňuje otáčanie zadných kolies a efektívne zmenšovanie rázvoru a otáčanie. Tu pôsobí veľmi prirodzene a nie suverénne a horlivo ako v Mercedese EQS. Nekompenzuje, ale pôsobí ako prirodzené predĺženie ramena riadenia. Ešte lepšie je, že M60 si skutočne užíva vykláňanie chvosta a pretáčanie sa s pretáčavosťou. Naozaj ide do zákrut ako BMW X5 M, ale s trochu väčším nakláňaním karosérie a iným pocitom z rýchlosti.

Je to preto, že cez firewall neprechádza žiadny hluk motora alebo výfuk, ktorý by otriasol zmyslami. Namiesto toho M60 vydáva strašidelné zvuky vesmírnej lode, keď stlačíte plyn. Je to ako keď Millenium Falcon narazí na hyperpohon. Zvuky sa budú meniť v závislosti od zvoleného jazdného režimu a ak máte pocit, že hlboké, srdcervúce, oduševnené tóny patria do soundtracku Inception, Interstellar alebo Dunkirk, je to preto, že Hans Zimmer ho zložil špeciálne pre BMW.

Dvojnápravové adaptívne vzduchové odpruženie znamená, že iX M60 znižuje komfort. Jazdí bezchybne, tlmí najtvrdšie nárazy a necháva preniknúť len tie menšie, aby ste boli upozornení na to, čo hučí pod pneumatikami. Neváhali by sme ani chvíľu a vziať si toto zariadenie na výlet na dlhé vzdialenosti, čo nás privádza k sortimentu.

BMW tvrdí, že iX M60 prejde na jedno nabitie 463 km

Naša jazda v reálnom svete nám dala približne 360 km, pričom sme zohľadnili aj jazdu po diaľnici, vonkajšie teploty nula stupňov a neustále zapnuté vyhrievané sedadlá a volant. Nie je to zlé, nie hrozné, ale stále nám chýba viac ako 100 km od modelu iX xDrive50, ktorý sme testovali pred niekoľkými mesiacmi. Ak sú teda najdôležitejšie dlhšie cesty a menej zastávok na nabíjacej stanici, M60 je najlepšie vynechať.

Ale zvonku by ste len ťažko povedali, že ste na xDrive50 minuli ďalších 28 750 dolárov. M60 má niekoľko vizuálne rozlíšiteľných prvkov, s výnimkou tmavších odznakov, ozdobných línií a modrých brzdových strmeňov. Je to stále pekná vec a postupom času nám prirástla. Iste, gril je príliš veľký a neospravedlniteľný, ale nejako zapadá do odvážnej a mohutnej estetiky iX. Storm Bay Metallic tiež odvádza skvelú prácu pri zvýraznení jemných línií ramien SUV – je to ako Nardo Grey, ale s t

teplota vyskočila o niekoľko úrovní smerom k modrej

Interiér je prvotriedna súprava. Deje sa toho tak veľa a pritom tak málo. Rozloženie je čisté, kontrastné a svieže. Rozsiahla prístrojová doska zvýrazňuje šírku kabíny a obsahuje nové dvojité obrazovky namontované pod kusom zakriveného skla. Mäkká koža je položená na všetkých miestach s vysokou premávkou a je tu krásny sklenený spínací prístroj pre ovládanie sedadiel a číselníky infotainmentu, vďaka čomu je iX drahší, než v skutočnosti je.

Volant má zvláštny tvar – pri rýchlosti otáčania niekedy nevieme určiť, ktorým smerom je pravá strana hore, ale rozhodne je odvážny a odvážny. Drevená vložka na stredovej konzole je očarujúcim doplnkom, pretože šikovne integruje skutočné tlačidlá pod ňou, čo vedie k hladkému a čistejšiemu dizajnu. Priechodný tunel medzi prednými sedadlami dodáva kabíne pocit vzdušnosti a umožňuje hlbokú a priestrannú stredovú konzolu, ktorá by mohla pohltiť aj moju 6D zrkadlovku Canon. Páči sa nám aj vyhradená schránka na telefón priamo nad otočným voličom. Zadná kabína je rovnako priestranná s vlastným samostatným ovládaním klimatizácie a zásuvkami USB integrovanými do operadiel predných sedadiel. Priestor nad hlavou a nohami je vynikajúci, na rovnakej úrovni ako X5, čiastočne aj preto, že strešné okno nie je zaťahovacie. To znamená, že nezaberie vzácny priestor nad hlavou.

BMW iX M60 je presne to, čo sme očakávali – výkonnejší iX s väčším výkonom a menším dojazdom, no z tejto pridanej chuti sme nenašli veľa oceniteľnej hodnoty a použiteľnosti a žiaľ, neprináša do zážitku väčšiu hĺbku. M60 jazdí výnimočne dobre a je to pozoruhodne schopné elektrické SUV, ale taký je aj lacnejší xDrive50. Vyzerá rovnako, a hoci sa nikdy nesťažujeme na príliš veľa energie, myslíme si, že xDrive50 to robí tak akurát. M60 je prehnaná, ale sme si istí, že pre niektorých je to perfektná suma.

Leave a Comment