BMW M850i xDrive Cabriolet recenzia 2023

BMW M850i xDrive Cabriolet, luxusný bulvárny krížnik so sladkým motorom V8 a mužnými proporciami GT netreba predstavovať. Platforma radu 8 bola úspešná pre rodinu modrých rondelov, pobočka splodila aj kupé a štvordverový sedan, ale vždy sme preferovali kabriolet pre jeho drahý vzhľad a skutočnosť, že zakaždým, keď sme sadli za volant, nám dal ohromujúci pocit príležitosti. Naše testovacie vozidlo zahalené v jemnom, ale charakteristickom odtieni laku Petrol Mica vzbudzovalo pozornosť, kamkoľvek sa pohlo, a nevyzeralo nevhodne zaparkované vedľa súperov, ktorých cena bola dvojnásobná, ako je Porsche 911 Turbo S Cabriolet alebo dokonca Bentley Continental GT.

M850i sa od poslednej jazdy v roku 2019 príliš nezmenil

K dispozícii je väčšia 12,3-palcová centrálna dotyková obrazovka (až 10,25-palcová), ktorá dodáva interiéru o niečo väčší rozmer a hĺbku. Obrazovka vyzerá skvele, má vysoké rozlíšenie a zostáva úhľadne integrovaná do prístrojovej dosky, namiesto toho, aby vytŕčala ako boľavý palec. BMW vždy vyzdvihovalo túto estetiku spolu so zachovaním tlačidiel skratiek, ktoré možno naprogramovať na akúkoľvek funkciu – zdá sa, že to postupne vyraďujú, pretože v nových modeloch i4 a iX chýba. Osvedčený a skutočný otočný volič je prenesený a zostáva naším preferovaným spôsobom interakcie so systémom.

Zvyšok interiéru je na špičkovej úrovni

Hoci mu chýba šmrnc a lesk Mercedesu triedy S, vyzerá ako súčasť šesťmiestneho nemeckého kabrioletu. Materiály vrchnej police pokrývajú volant a rozvádzač a pružná koža zdobí takmer každý dosiahnuteľný povrch. Sedadlá sú podporné a ergonómia je na mieste, hoci prístrojový panel zostáva plne digitálny a nelineárne údaje a meradlá nás dodnes obťažujú.

Zdvihnutie alebo spustenie mäkkej strechy trvá iba 15 sekúnd a dá sa to urobiť pri rýchlostiach do 50 km/h. Látková vrstva tiež skvele izoluje kabínu od nežiaducich vonkajších zvukov, a hoci nie je taká tichá ako kupé, stále môžete viesť tiché rozhovory pri diaľničných rýchlostiach. Okrem toho s pohonom všetkých kolies, trojstupňovými ohrievačmi krku a manuálne pripevnenými vzduchovými deflektormi M850i dychtivo predĺži vašu sezónu kabrioletov do neskorej jesene.

Jazda v M850i nie je taká svižná ako Mercedes E 450 Cabrio a neneutralizuje ani drobné pohyby pruženia – pri zdolávaní nerovností a prechádzaní cez železničné priecestie sme zaznamenali určité rachoty a chvenie podvozku, ale čím rýchlejšie ste, tým naberá na plynulosti. ísť. Je to výrazný pokles tuhosti oproti kupé M850i, ale nenazvali by sme to prelomovým. Nemôžeme očakávať, že bude fungovať ako McLaren 720S a jeho vaňa z uhlíkových vlákien. Napriek tomu má M850i hrubú vrstvu každodennej použiteľnosti a každodenného pohodlia s dvoma zadnými sedadlami a objemným batožinovým priestorom.

M850i možno smeruje k pohodlnému cruiseru, ale nebojí sa ukázať svoju atletickú stránku, keď ho prepnete do športového režimu a zatlačíte naň. 4,4-litrový motor V8 s dvojitým turbodúchadlom sa prebudí a vykúzli mohutných 523 koní a 553 lb. -ft krútiaceho momentu, ktorý vás zrýchli z 0 na 100 km/h za rýchle 4,0 sekundy. Je to vysoko kofeínové espresso s tromi dávkami motora s hromadou svalov nízkeho a stredného rozsahu, takže môžete dosiahnuť ohromujúci pokrok bez toho, aby ste prekročili 5 000 otáčok za minútu. Takže pokiaľ ide o zrýchlenie, vodiči sa nebudú mať absolútne čoho obávať, najmä s hladkým a hladkým 8-stupňovým automatom ZF, ktorý za nich riadi prevodové stupne. Výfuk znie tiež úžasne, bublanie so štekotom a kvílením pri prekročení plynu a pri vysokých otáčkach.

Kabriolet M850i jazdí so základnou pevnosťou, ktorá sa však pozitívne premieta do dynamickej a pútavej jazdy, keď sa cesta začína vlniť. Karoséria zostáva napnutá a pevne napnutá, keď hádže v zákrutách, je pokojná, ale počas rekreačných výbuchov stráca len malú istotu a skutočne pôsobí, akoby bola vyladená na dlhé cesty v kaňone, nie na priame nájazdy na diaľnici.

A potom sa dostávame k riadeniu, bráne zapojenia vodiča

Je to najkritickejší bod kontaktu medzi autom a vodičom a s M850i sa jednoducho nemôžeme dostať do drážky. To sa scvrkáva na nový systém riadenia 4 kolies, ktorý bežne nájdeme na veľkých sedanoch alebo SUV. V tomto športovom kabriolete je to zvláštne, a hoci efektívne skracuje rázvor a umožňuje extra manévrovateľnosť pri nízkych rýchlostiach, pôsobí to tu neprirodzene a uberá nám na tom, aby sme sa so strojom zaoberali.

Spôsob, akým sa otáča tak rýchlo, pôsobí umelo a namiesto toho, aby bolo riadenie predĺžením ramena, máme pocit, že ho ovládame prostredníctvom ovládača Playstation. Je to tiež štandardná funkcia, takže sa nemôžete rozhodnúť pre jednotku bez toho, aby bola vybavená, ani ju nemôžete vypnúť. Škoda, a aj keď odchádzajúce M850i nebolo práve bohaté na detaily cesty, bolo nesmierne uspokojujúce zapnúť, čo sa týka odolnosti, hmotnosti a spojov.

na predné kolesá a povrch vozovky

BMW M850i Cabriolet v priebehu rokov značne zostarlo a stalo sa jednou z našich obľúbených metód príležitostnej plavby počas zlatej hodiny. Odstraňuje stres z jazdy a nahrádza túto emocionálnu prázdnotu vojnovým bubnom V8 a výraznou prítomnosťou na ceste. Príliš reaktívne riadenie všetkých štyroch kolies je menší problém, ale M850i plní všetky ostatné oddelenia tak dobre, že by sme stále neváhali odporučiť jedno.

Leave a Comment